Zonguldak’ta herkesi hayal kırıklığına uğrattı

Zonguldak Havalimanına ilk olarak yolcu taşımacılığı yapan Sunexpress Zonguldak’ta herkesi hayal kırıklığına uğrattı. ZONHAV Yönetim Kurulu Üyesi Recep Kahya; “Parası batsın, keşke gecikme yaşanmasaydı” dedi.
Geçtiğimiz gün Sunexpress firmasının ilk defa Dusseldorf-Zonguldak-Dusseldorf arası uçak seferlerinin başlamasıyla birlikte ilk sefer arap saçına döndü.
Sabah 07.30’da Düsseldorf havalimanından kalkması planlanan sefer ne kısmetse yapılamadı. Öte yandan Zonguldak Havalimanında Almanya’ya gidecek olan yolcular ise saatlerce havalimanında bekledi. Hal böyle olunca Sunexpress Antalya’dan boş uçak gönderip uçak havalimanına indi ve Almanya’ya gidecek olan 115 yolcuyu alarak meydandan ayrıldı.
İşin diğer tarafı ise Almanya’da yine saatlerce bekletilen yolcular ise çile çekti. Uzun bir saatin ardından Düsseldorf havalimanından havalanan uçak Zonguldak Havalimanına inmek için hareket etti. Ancak pilotların verdiği bilgiye göre Zonguldak Havalimanına inmek yerine uçak Ankara Esenboğa Havalimanına iniş yaptı. Yolcular da otobüslerle Zonguldak’a transfer edildi.
ZONHAV Yönetim Kurulu Üyesi Recep Kahya ise açıklama yaptıktan sonra yapılan açıklamanın ardından çok sayıda Facebook kullanıcısı hem havayolu şirketini hem de bu durumu eleştirmek zorunda kalınca Kahya, yorumlara cevap vermek zorunda kaldı.

İşte Recep Kahya’nın cevabı;
“Ayrıca bazı arkadaşlar ya yazıyı iyi okumadan yorum yapıyorlar, ya da anlamadılar. Tekrar ediyorum. Bizim havalimanı şirketi olarak uçağın gecikmesi ile ilgili herhangi bir sorumluluğumuz yoktur.Tamamen SUNEXPRESS havayollarından kaynaklanan gecikmedir. Yolcularımızdan özür dilememiz erdemliktendir. Neticede hepside bizim insanımız ve bizim yaşlılarımızdır. Bu konunun tekrar altını çizmek istedim. Gecikmeden doğan yasal haklarını tüm yolcularımız tabiki kullanabilirler. Parası batsın, keşke bu gecikme yaşanmasaydı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir